Przejdź do treści

Lista wynalazków

Prezentacja wynalazku

Aplikacja "Aider"

autorzy: Natalia Fitowska, Szymon Stasik

Aider jest aplikacją służącą pomocą osobom, które jej najbardziej potrzebują. Dzięki niej osoba nie mająca możliwości wyjścia z domu może otrzymać niezbędne do życia przedmioty czy żywność przez udostępnienie ogłoszenia o pomoc. Po uruchomieniu aplikacji użytkownik ma do wyboru dwa tryby – wolontariusza lub osoby, która potrzebuje pomocy (osoba starsza lub niepełnosprawna).

Jak działa aplikacja?
Aplikacja Aider przede wszystkim ma za zadanie służyć w potrzebie. Odbiorcami jej są osoby starsze, niepełnosprawne lub (tak jak w chwili obecnej) osoby objęte kwarantanną. Posiada również tryb dla wolontariuszy. Osoba potrzebująca pomocy dodaje ogłoszenie za pomocą prostego formularza, które następnie jest umieszczanie na mapie ogłoszeń. Następna część jest zależna od wolontariusza, który znajdując się w ustalonej odległości od osoby zgłaszającej otrzymuje powiadomienie o takim zgłoszeniu. Jeżeli jest zainteresowany podjęciem zadania, akceptuje dane ogłoszenie. W tym momencie otrzymuje numer telefonu do danej osoby, która zgłosiła potrzebę pomocy. Kolejna część zależy już tylko od wolontariusza oraz osoby potrzebującej. Mogą one się skontaktować, ustalić warunki pomocy, podyktować listę zakupów. Na sam koniec, po wykonaniu zadania po obu stronach pokazuje się ekran wykonania zadania, jeżeli wszystko poszło pomyślnie wystarczy zaznaczyć wyznaczone do tego pole. Natomiast jeżeli wystąpiły jakiekolwiek komplikacje np. problem z zapłaceniem za zakupy, nieprawidłowy adres, niegrzeczne, bądź agresywne zachowanie należy to zaznaczyć również w przeznaczonym do tego miejscu. Kliknięcie tego przycisku przekieruje użytkownika automatycznie do formularza kontaktowego z twórcami aplikacji, gdzie należy opisać problem (krótko, zwięźle i na temat).

Aplikacja aktualnie już jest ogólnodostępna i udostępniona w sklepie google play - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aider. “Aider” działa od kwietnia 2020, w tym momencie posiadamy bazę ponad 600 użytkowników z Polski i zza granicy. Aktualnie trwają prace nad stworzeniem kompatybilnej aplikacji webowej dostępnej w przeglądarce, co może być dużo łatwiejszym rozwiązaniem dla niektórych osób starszych.
Naszym celem jest nawiązanie współpracy z różnego rodzaju miejscami rozrywki m.in kinami, kręgielniami lub restauracjami, aby w zamian za reklamę wymienionych placówek w aplikacji uzyskać np. kupony, bony do tych firm, bądź za opłatą udostępnić informacje o firmie w ramach reklamy. Aplikacja jest przeznaczona dla ludzi tak naprawdę w każdym wieku: wolontariuszami zazwyczaj są osoby młode, natomiast osobami potrzebującymi pomocy - seniorzy. Dlatego aplikacja może zawierać reklamy zarówno np. firmy odzieżowej dla nastolatków jak i leków lub prywatnych lekarzy dla osób starszych.

Wybrane artykuły prasowe:
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C81627%2Caplikacja-studentow-agh-pomoze-osobom-potrzebujacym-np-przebywajacym-w
https://www.tvp.info/47464489/aplikacja-krakowskich-studentow-pomoze-osobom-przebywajacym-w-kwarantannie
https://www.girlsgonetech.pl/2020/04/09/stworzyli-aplikacje-dla-wolontariuszy-w-czasie-epidemii-covid-19-w-trzy-dni-zglosilo-sie-dwustu-chetnych-do-pomocy/
https://poland.us/strona,25,37011,0,studencki-wynalazek-dla-ludzi-potrzebujacych-pomocy-w-czasie-pandemii.html

Poster

Giełda wynalazków

Ochrona własności intelektualnej

Brak danych

poziom gotowości technologicznej

TRL 7-8 skala przemysłowa

Polski
English
Facebook
youtube