Przejdź do treści

Lista wynalazków

Prezentacja wynalazku

Zestaw modyfikacyjny układu napędu do hybrydowego elektyczo-ręcznego do wózka inwalidzkiego

autorzy: Warguła Łukasz, Wieczorek Bartosz, Kukla Mateusz

Istotą wynalazku jest zestaw modyfikacyjny układu napędu do hybrydowego elektryczno-ręcznego do wózka inwalidzkiego zawierający moduł napędowy z ramą i jednostką napędową osadzoną w piastach kół napędowych, moduł kontroli oraz moduł antywywrotowy. W układzie tym do bazowej ramy wózka mocowana jest rozłącznie, korzystnie za pomocą śruby i obejmy rama modułu napędowego na której rozłącznie mocowane są zacisk hamulcowy zabezpieczenie na palce oraz akumulator. Moduł napędowy stanowią dwie elektryczne jednostki napędowe osadzone w piastach kół, których obręcze posiadają ciągi ręczne. Do każdej za dwóch jednostek napędowych przymocowana jest tuleja dystansowa oraz tarcza hamulcowa, które to elementy wraz z podkładkami dystansowymi osadzane są w ramie modułu napędowego i następnie zabezpieczane przed wysunięciem przez dokręcenie śrub z podkładką na zewnątrz ramy modułu napędowego.
Moduł antywywrotowy składa się z ramy modułu antywywrotowego mocowanej rozłącznie do bazowej ramy wózka oraz koła antywywrotowego współpracującego z mocowanym do ramy modułu antywywrotowego pedałem z przegubem rotacyjnym.
Moduł kontroli natomiast zawiera montowane rozłącznie do bazowej ramy wózka inwalidzkiego dwa ramiona modułu kontroli na których osadzono gumowe manetki, dźwignie hamulców, potencjometr przyspieszenia z przełącznikiem biegu wstecznego oraz wskaźnikiem rozładowania baterii, wyłącznik bezpieczeństwa z optycznym wskaźnikiem włączonego biegu wstecznego oraz korzystnie w zależności od rodzaju kontrolera (lewy lub prawy) mocowanie smartfona lub ekran LCD do podglądu parametrów eksploatacyjnych urządzenia sterowany przełącznikiem.

Dostępność plus

Ochrona własności intelektualnej

Patent - zgłoszony

poziom gotowości technologicznej

TRL 5 prototyp

Polski
English
Facebook
youtube