Przejdź do treści

Lista wynalazków

Prezentacja wynalazku

Alfabet demonstracyjny. Skuteczne zdziwienie.

autorzy: Weronika Kisiel

Alfabet stanowi element pakietu materiałów przygotowanych w ramach projektu „Skuteczne zdziwienie”. Zestaw 22 kartonowych plansz z literami konturowymi oraz ilustracją gestu wywołującego odpowiedni fonem.

Plansze można wykorzystywać do prezentowania dzieciom znaków graficznych, jako dekorację sali oraz do pierwszych ćwiczeń kreślenia liter. Plansze z literami wzbogacone zostały wyjątkowym rewersem zaprojektowanym przez Martę Ignerską.***

Projekt „Skuteczne zdziwienie – wyzwalająca myślenie nauka czytania i pisania” to unikatowa propozycja nauki czytania, łącząca elementy aktywizacji poznawczej, emocjonalnej i motorycznej. Został oparty na rozległym doświadczeniu praktycznym i badawczym w pracy z dziećmi oraz na testach poprzedzających wdrożenie. Autorka do swego modelu nauki czytania wykorzystuje wnioski płynące z najnowszych osiągnięć psychologii, kognitywistyki i pedagogiki. Model ten przełamuje dotychczasowe sposoby realizacji nauki czytania w ramach tradycyjnych działań szkolnych. Autorka nie tylko dokonuje połączenia stosowanych dotąd podejść do początkowej nauki czytania – skoncentrowanych bądź na głosce, bądź na sylabie – lecz także wykracza poza skupione wyłącznie na stronie językowej myślenie o tej kompetencji. Projekt zakłada rozwijanie dziecięcego myślenia i umiejętności czytania poprzez pracę z tekstem i obrazem. W konsekwencji odbiorca otrzymuje rozbudowany pakiet starannie przemyślanych i dobranych materiałów do wykorzystania w praktyce przedszkolnej i szkolnej.

Poster

Giełda wynalazków

Ochrona własności intelektualnej

Know how

poziom gotowości technologicznej

TRL 5 prototyp

Polski
English
Facebook
youtube