Przejdź do treści

 

Targi INTARG® EKO rekomendowane przez Polską Izbę Ekologii

 

 

Międzynarodowe Targi Ekologii i Ochrony Środowiska INTARG® EKO 2024 odbyły się w dniach 21-23 maja 2024 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, równolegle z 17 edycją Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG®2024. 

 

Targi INTARG® EKO są odpowiedzią na potrzeby transformacji w dążeniu do osiągnięcia neutralności klimatycznej i przyjaznych warunków życia, poprzez zapobieganie:

 • globalnemu ociepleniu
 • zmianom klimatycznym na Ziemi
 • pogarszaniu się jakości życia i chorobom cywilizacyjnym
 • degradacji naszej planety

INTARG® EKO to jedyne kompleksowe, międzynarodowe targi dla profesjonalistów z branży ochrony środowiska i ekologii organizowane w Polsce południowej.  Zgromadziły one międzynarodowe środowisko profesjonalistów zainteresowanych projektami, inicjatywami i rozwiązaniami proekologicznymi.

 

W PROGRAMIE INTARG® EKO 2024

 • stoiska wystawiennicze prezentujące oferty proekologiczne różnych branż i sektorów
 • konferencje i panele dyskusyjne pod patronatem merytorycznym Polskiej Izby Ekologii - Link do konferencji
 • międzynarodowe rozmowy B2B (International Matchmaking Event)
 • uroczyste otwarcie wydarzenia z obecnością przedstawicieli władz i gości VIP
 • konkurs na najlepsze rozwiązania ekologiczne z prestiżowymi nagrodami
 • gala finałowa z wręczeniem najwyższej rangi nagród
 • networking bankiet
 • bogata oprawa artystyczna i atrakcje towarzyszące

UWAGA! Wystawca INTARG® EKO 2024 mógł wziąć udział w międzynarodowym konkursie wynalazków i innowacji, zorganizowanym w ramach targów  INTARG®2024 i uzyskać prestiżowe nagrody, których fundatorami są m.in.: WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej – jedna z 16 agend ONZ) – w kategorii Innoviation for Green Deal czy nagrodę Polskiej Izby Ekologii etc.

 

Targi Ekologii i Ochrony Środowiska INTARG® EKO skupiły się na technologiach zrównoważonego rozwoju, które wnoszą rewolucyjne zmiany do różnych sektorów przemysłu i życia codziennego. Przedstawiciele branży  mieli okazję poznać najnowsze osiągnięcia technologiczne, które mogą odmienić sposób, w jaki prowadzimy biznes. Wierzymy, że ochrona środowiska to wspólny cel, który wykracza poza granice regionu i kraju. Targi INTARG® EKO stawiają na globalne spojrzenie, łącząc inicjatywy lokalne z globalnymi wyzwaniami. 

 

WYSTAWCY i BRANŻE 

Wystawcy INTARG® EKO to firmy oferujące produkty, technologie i usługi w następującym zakresie:

 • ENERGIA ODNAWIALNA: produkcja energii z odnawialnych źródeł, takich jak energia słoneczna, wiatrowa, hybrydowa, geotermalna; urządzenia i technologie związane z produkcją i magazynowaniem energii odnawialnej, zmniejszające popyt na energię; technologie odzysku energii traconej
 • OCHRONA ŚRODOWISKA, PRZEMYSŁ RECYKLINGU I PRZETWARZANIA ODPADÓW: zbieranie, przetwarzanie i recykling materiałów, takich jak papier, plastik, szkło, metale czy elektronika. Eliminacja i biodegradacja zanieczyszczeń, technologie redukcji emisji CO2, poprawy efektywności energetycznej, jakości wody itp.; nowe generacje tworzyw sztucznych ulegające pełnej biodegradacji; technologie wykorzystujące organizmy żywe w bioreaktorach 
 • PRZEMYSŁOWE TECHNOLOGIE DLA KAŻDEGO SEKTORA GOSPODARKI – rozwiązania wpływające na podniesienie „ czystości” produkcji
 • ZRÓWNOWAŻONY STYL ŻYCIA: odzież i produkty tekstylne z recyklingu lub materiałów organicznych; produkty ekologiczne dla domu, jak np. ekologiczne środki czystości, kosmetyki naturalne, itp.
 • BRANŻA SPOŻYWCZA: żywność ekologiczna, zrównoważona i lokalna; rozwiązania ekologiczne przetwarzania żywności, technologie poprawiające efektywność produkcji żywności
 • MEDYCYNA: ekorozwiązania służące podtrzymywaniu zdrowia człowieka; nowe generacje leków bazujące na związkach naturalnych; ekotechnologie wykorzystujące pozytywny wpływ na organizm człowieka procesów naturalnych
 • TECHNOLOGIE EKOLOGICZNE: redukcji emisji CO2, poprawy efektywności energetycznej czy ochronę środowiska. Monitorowanie jakości powietrza, technologie oczyszczania wody; zastosowanie sztucznej inteligencji w ochronie środowiska
 • TRANSPORT I MOBILNOŚĆ ZRÓWNOWAŻONA: elektryczne i hybrydowe pojazdy, systemy transportowe oparte na energii odnawialnej; technologii związanych z car-sharingiem i rowerami miejskimi
 • BUDOWNICTWO EKOLOGICZNE I ZRÓWNOWAŻONE: rozwiązania z zakresu energooszczędnego budownictwa, materiałów ekologicznych dla budownictwa; technologie związane z poprawą efektywności energetycznej budynków, technologie budownictwa autonomicznego
 • EKOTURYSTYKA: Agencje turystyczne oferujące ekologiczne i zrównoważone wakacje oraz działalność promującą turystykę przyjazną środowisku                                                                                                               

Wsród wystawców znajdą się też:

 • ORGANIZACJE NON-PROFIT I INSTYTUCJE EDUKACYJNE: organizacje ekologiczne, fundacje, stowarzyszenia oraz uczelnie, które prezentują swoje inicjatywy, kampanie edukacyjne i projekty związane z ochroną środowiska.
 • FIRMY OFERUJĄCE USŁUGI KONSULTINGOWE I CERTYFIKACJĘ ZRÓWNOWAŻONEJ DZIAŁALNOŚCI: Firmy pomagające innym przedsiębiorstwom wdrażać zrównoważone praktyki biznesowe, uzyskiwać certyfikaty ekologiczne i monitorować swoje oddziaływanie na środowisko.

ODWIEDZAJĄCY

 • SAMORZĄDY I WŁADZE LOKALNE: INTARG® EKO stanowi doskonałą okazję dla samorządów do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu zrównoważonego rozwoju. Znajdą tu inspiracje i gotowe rozwiązania, które mogą zostać wdrożone na poziomie lokalnym, np. w dziedzinie gospodarki odpadami, transportu publicznego czy zielonych przestrzeni.
 • PRZEDSIĘBIORSTWA: Firmy, zarówno te już zaangażowane w działania proekologiczne, jak i te dopiero zaczynające swoją ekologiczną podróż, mogą na targach ekologicznych zdobyć nową wiedzę i pomysły na zrównoważone praktyki biznesowe. Mogą także nawiązać kontakty z dostawcami ekologicznych surowców, technologii czy partnerami do współpracy.
 • KONSUMENCI: Osoby zainteresowane zrównoważonym stylem życia mogą na targach poznać różnorodność ekologicznych produktów i usług, które mogą wprowadzić do swojego codziennego życia. Mogą dowiedzieć się, jakie korzyści niesie ze sobą ekologiczny wybór i jak dbać o środowisko w codziennych aktywnościach.
 • EDUKACJA : Targi Ekologii i Ochrony Środowiska INTARG® EKO oferują różnorodne prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne na temat zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i innowacji. To świetna okazja dla uczestników, aby poszerzyć swoją wiedzę, dowiedzieć się o nowych trendach i znaleźć motywację do podejmowania proekologicznych działań.

Wszystkie te grupy mogły skorzystać z Targów Ekologii i Ochrony Środowiska jako platformy do wymiany wiedzy, nawiązywania relacji, zdobywania nowych perspektyw i znajdowania inspiracji w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

 

Dlaczego Katowice?

Katowice, jako stolica Górnosląsko-Zaglębiowskiej Metropolii, stanowi idealne miejsce dla wydarzenia, które zgromadzi przedsiębiorców, przedstawicieli przemysłu i samorządów otwartych na wdrażanie rozwiązań proekologicznych. To tu zjawiska klimatyczne i ekologiczne mają wyjątkowe znaczenie. Region, który w ostatnim czasie przechodzi niewiarygodną transformację, z przemysłowego centrum na przyjazne środowisku miejsce, jest inspirującym przykładem tego, jak zrównoważony rozwój może kształtować przyszłość. Cały czas region jest poważnym odbiorcą rozwiązań proekologicznych stwarzających warunki do rozwoju przemysłu z zachowaniem równowagi ekologicznej.

Dzięki doskonałej komunikacji krajowej i międzynarodowej regionu, otwieramy drzwi dla uczestników z różnych zakątków kraju i globu, aby razem tworzyć globalną platformę wymiany wiedzy, doświadczeń i nowatorskich pomysłów. 

 

 

Rejestracja na Targi Ekologii i Ochrony Środowiska INTRAG® EKO 

 

 

Kontakt w sprawie udziału w Targach:

 

Patrycja Cecot

tel. +48 690 096 224

e-mail: p.cecot@haller.pl

 INTARG® EKO 2024

 

 

 

  

GŁÓWNY PARTNER MERYTORYCZNY

 

 

Polski
English
Facebook
youtube